STEP ծրագրի «Գաղափարից դեպի բիզնես» 2017 մրցույթ
Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը (ՁԻՀ) և ՀՀ Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը հրավիրում են բոլոր հետաքրքրված նորարարներին, սկսնակ թիմերին (startups), գիտնականներին և տեխնոլոգիական ոլորտի ձեռներեցներին մասնակցելու STEP ծրագրի «Գաղափարից դեպի բիզնես» ամենամյա մրցույթին: Մրցույթի նպատակն է՝ ոգեշնչել ձեռներեցության զարգացումը տեխնոլոգիական ոլորտում և նպաստել այդ ոլորտի նորարարական գաղափարների առևտրայնացմանը Հայաստանի զարգացամանը նպաստող հետևյալ ոլորտներում՝ Տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաներ  /ՏՀՏ/, ճարտարագիտություն և բարձր տեխնոլոգիաների նորարաություններ:
Մրցույթին ներկայացվող ծրագրերը պետք է ուղղված լինեն նոր, առևտրային տեսանկյունից կենսունակ տեխնոլոգիական արտադրանքի, գործընթացի կամ ծառայության ստեղծմանը և/կամ հետագա զարգացմանը:
Վերջնական հայտերը մինչև 2017թ. հոկտեմբերի 16-ը, ժամը 18:00-ն, պետք է ուղարկվեն ՁԻՀ grantstemarmenia@eif.am էլ.փոստի հասցեով (անգլերեն և հայերեն), իսկ թղթային տարբերակները ներկայացվեն ՁԻՀ գրասենյակ, հասցե Հովսեփ Էմին 123: Բոլոր հայտատուներին էլ. փոստով կուղարկվի իրենց հայտերի ընդունումը հաստատող պաշտոնական նամակ:
Մրցույթի մանրամասն հայտարարությունը, ներառյալ հայտերի ներկայացման կարգը, և դիմումի ձևը (անգլերեն/հայերեն) կարող եք նեռրբեռնել հետևյալ հղմամբ՝ http://www.eif.am/arm/news/step-from-idea-to-market-grant-competition-2016/ կամ ստանալ էլ.փոստով՝ համապատասխան նամակ ուղարկելով julia.tumasyan@eif.am հասցեով:

STEP from Idea to Market grant competition 2017
Enterprise Incubator Foundation (EIF) and the Ministry of Transport, Communication and Information Technologies of the Republic of Armenia invite all interested startup teams, innovators, scientists and technology entrepreneurs to apply to the annual STEP “From Idea to Market” Competition.
The competition is designed to ignite the spark of technology entrepreneurship and to advance innovative technology-based ideas to the market in the following areas critical to Armenia’s development such as ICT, Engineering and High Tech Innovations.
Winning teams will receive  2,800,000AMD.
Completed application forms should be submitted to EIF via e-mail by October 16, 2017, 18:00, Yerevan time at the following e-mail address: grantsteparmenia@eif.am and submitted also in hard copy to EIF office ( 123 Hovep Emin str)
Detailed Announcement of competition, including proposals submission procedure, and Application Form (both English and Armenian) can be downloaded below: http://www.eif.am/eng/news/step-armenia-2017/ or received via email by sending request letter to julia.tumasyan@eif.am.