STEP «Գաղափարից դեպի բիզնես» դրամաշնորհային մրցույթ 2016
EIF-ը բոլոր հետաքրքրված նորարարներին, սկսնակ ընկերությունների թիմերին, գիտնականներին հրավիրում է մասնակցելու STEP ծրագրի «Գաղափարից դեպի բիզնես» դրամաշնորհային մրցույթին
Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը (EIF) և ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունը, ԱՄՆ Քաղաքացիական հետազոտությունների և զարգացման հիմնադրամը (CRDF Global)-ի և ՄԱԿ-ի արդյունաբերական զարգացման կազմակերպության (ՄԱԱԶԿ) հետ համատեղ բոլոր հետաքրքրված նորարարներին, սկսնակ ընկերությունների թիմերին (startups), գիտնականներին և տեխնոլոգիական ոլորտի ձեռներեցներին հրավիրում են մասնակցելու STEP ծրագրի «Գաղափարից դեպի բիզնես» դրամաշնորհային մրցույթին:
Մրցույթի նպատակն է խթանել խոստումնալից նոր տեխնոլոգիաների և սկսնակ ընկերությունների բացահայտումն ու զարգացումը Հայաստանում՝ հետևյալ ոլորտներում.
• ՏՀՏ, ճարտարագիտություն և բարձր տեխնոլոգիաներ
• Մաքուր տեխնոլոգիաներ
• Գյուղատնտեսություն
Մրցույթին ներկայացվող ծրագրերը պետք է ուղղված լինեն նոր, առևտրային տեսանկյունից կենսունակ տեխնոլոգիական արտադրանքի, գործընթացի կամ ծառայության ստեղծմանը և/կամ հետագա զարգացմանը:
Հաղթող թիմերը կստանան 2,800,000 ՀՀ դրամ մրցանակ:
Մասնակցության հայտերը պետք է մինչև 2016թ. հոկտեմբերի 16-ը ներկայացնել ՁԻՀ (mari.barseghyan@eif.am հասցեով):

STEP "From Idea to Market" Grant Competition 2016
Enterprise Incubator Foundation (EIF) and the Ministry of Economy of the Republic of Armenia, in partnership with CRDF GLobal and United Nations Industrial Development Organization (UNIDO) invite all interested startup teams, innovators, scientists and technology entrepreneurs to apply to the annual STEP “From Idea to Market” Competition.
The competition is designed to ignite the spark of technology entrepreneurship and to advance innovative technology-based ideas to the market in the following areas critical to Armenia’s development:
• ICT, Engineering and High Tech Innovation
• Clean Technologies
• Agriculture
Winning teams will receive  2,800,000AMD.
Completed application forms should be submitted to EIF via e-mail by October 16, 2016, 23:59, Yerevan time at the following e-mail address:mari.barseghyan@eif.am.